Објављено дана Оставите коментар

90 медаља за ученике основних и средњих школа општине Панчево на 9. СОШОВ-у

9. СОШОВ – Спортска олимпијада школске омладине Војводине одржана је у Зрењанину од  19. до 22. маја 2022. године. Пласман за најмасовније школско спортско такмичење на територији наше покрајине ученици су стекли освајањем првог места на окружним такмичењима у школској 2021/2022. години и општину Панчево представљало је укупно 338 ученика у 11 такмичарских спортских дисциплина и једној ревијалној.  Сваки ученик својим учешћем  дао је велики допринос првенствено својој школи коју је представљао, Савезу за школски спорт Панчева, Спортском савезу Панчево и свом граду.

Од укупно 90 медаља највећи број медаља у конкуренцији основних школа освојили су ученици ОШ „Стевица Јовановић“ док је у конкуренцији средњих школа најуспешнија била Гимназија „Урош Предић“.

Освајачи медаља по спортским дисциплинама:

ЏУДО – 43 медаље:

ЗЛАТНЕ МЕДАЉЕ:

Вукашин Бачевић – ОШ „Исидора Секулић“

Радан Чигоја – ОШ „Свети Сава“

Павле Радивојевић – ОШ „Бранко Радичевић“

Кристиан Лехни – ОШ „Братсво Јединство“

Урош Ђуришић – ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Старчево

Дејан Долинга – ОШ „Бранко Радичевић“

Милена Секуловић – ОШ „Стевица Јовановић“

Наталија Стригић – ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Старчево

Филип Максимовић – Машинска школа „Панчево“

Матеја Зубовић – ЕТШ „Никола Тесла“

Андријана Кртенић – Медицинска школа „Стевица Јовановић“

Милица Секуловић – Гимназија „Урош Предић“

Огњен Ђуришић – Електортехничка школа „Никола Тесла“

СРЕБРНЕ МЕДАЉЕ:

Урош Зубовић  – ОШ „Исидора Секулић“

Вукан Раниславић – ОШ „Васа Живковић“

Тодор Дубак – ОШ „Свети Сава“

Сташа Симанић – ОШ „Исидора секулић“

Емилија Илић – ОШ „Жарко Зрењанин“ Качарево

Павле Ћосић – ОШ „Свети Сава“

Филип Фаркаш – ОШ „Исидора Секулић“

Лена Ранчић – ОШ „Мирослав Антић“

Василије стајчић – ОШ „Стевица Јовановић“

Дејан Стригић  –  ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Старчево

Наталија Новаковић – ОШ „Стевица Јовановић“

Петар Новаковић – ОШ „Стевица Јовановић“

Јана Пејновић – ОШ „Жарко Зрењанин“ Качарево

Јелена стојановски – Техничка школа „23. Мај“

Михајло Анђеловић – Мдицинска школа „Стевица Јовановић“

БРОНЗАНЕ МЕДАЉЕ:

Стефан Зубовић – ОШ „Исидора Секулић“

Вук Станковић – ОШ „Исидора Секулић“

Огњен Пантић – ОШ „Ђура Јакшић“

Тамара Грабунџија – ОШ „Свети Сава“

Давид мамојка – ОШ „Исидора Секулић“

Страхиња Пантић  – ОШ „Ђура Јакшић“

Илија Анђеловић – ОШ „Жарко Зрењанин“ Качарево

Владимир Михајлов – ОШ „Бранко Радичевић“

Голуб Стригић – ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Старчево

Нада Стајчић – ОШ „Ђура Јакшић“

Петар Стојић – ОШ „ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Старчево

Марија Стојановки – ОШ „Гоце Делчев“ Јабука

Марија Паневска – ОШ „Жарко Зрењанин“ Качарево

Алекса Милићев – Машинска школа „Панчево“

Марјана Милановић – Техничка школа „23. Мај“

ПЛИВАЊЕ – 18 медаља:

ЗЛАТНЕ МЕДАЉЕ:

Ивона Бисак – ОШ „Бранко Радичевић“

НИна Чича – ОШ „Мирослав Антић“

Марта Константинов – ОШ „СТевица Јовановић“

Андреа Нађ – Гимназија „Урош Предић“

СРЕБРНЕ МЕДАЉЕ:

Магдалена Пантић – ОШ „Доситеј Обрадовић“ Омољица

Вук самарџић – ОШ „Стевица Јовановић“

Олга Гавриловић – ОШ „Стевица Јовановић“

Даница Константинов – ОШ „Стевица Јовановић“

Андреа Пољак – ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Старчево

Мартин Ћирковић – ОШ „Свети Сава“

Стефан Милтеновић – ОШ „Јован Јовановић Змај“

Катарина Периз –  ОШ „Јован Јовановић Змај“

БРОНЗАНЕ МЕДАЉЕ:

Андреа Ратковић – ОШ „Мирослав Антић“

Дуња Стоев – ОШ „Мирослав Мика Антић“

Лука ГЛигорић – Гимназија „Урош Предић“

Љиља Игња – Медицинска школа „Стевица Јовановић“

Виктор Нађ – Електротехничка школа „Никола Тесла“

Јелена Врховац – Гимназија „Урош Предић“

АТЛЕТИКА –  7 медаља:

ЗЛАТНЕ МЕДАЉЕ:

Урош Ђурић – ОШ „Досиеј Обрадовић“ Омољица

Ксенија Мркела – ОШ „Свети Сава“

Јордан Дичић – ОШ „Стевица Јовановић“

Стефан Јованов – Техничка школа „23. Мај“

СРЕБРНЕ МЕДАЉЕ:

Нина Штркаљ – ОШ „Ђура Јакшић“

БРОНЗАНЕ МЕДАЉЕ:          

Николина Радовановић – ОШ „Свети Сава“

Страхиња Стевшић – Електротехничка школа „Никола Тесла“

МАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ – 3 медаље:

ЗЛАТНА МЕДАЉА: ОШ „ Доситеј Обрадовић“ Омољица – I разред

СРЕБРНА МЕДАЉА: ОШ „Мирослав Мика Антић“ – II разред 

БРОНЗАНА МЕДАЉА: ОШ „Доситеј Обрадовић“ Омољица III разред (ученици)

СТРЕЉАШТВО – 3 медаље

ЗЛАТНА МЕДАЉА: Ива Ракоњац – Гимназија „Урош Предић“

СРЕБРНА МЕДАЉА: Теодора Кондић – Гимназија „Урош Предић“

         Гимназија „Урош Предић (екипа)

КАРАТЕ – 11 медаља

ЗЛАТНА МЕДАЉА:

Лука Доброта – ОШ „Васа Живковић“

Лазар Николић – ОШ „Ј.Ј. Змај“

Милош Милутиновић – ОШ „Ђура Јакшић“

Емануел Димитрије – МШ „Стевица Јовановић“

Александар Здешић – Гимназија „Урош Предић“

Милутин Цветковић – ЕТШ „Никола Тесла“

Миљан Урошевић –  МШ „Стевица Јовановић“

СРЕБРНА МЕДАЉА:

Матеја Степанов – ЕТШ „Никола Тесла“

БРОНЗАНА МЕДАЉА:

Андреј Закић – ОШ „Ј. Ј. Змај“

Никола Јаворац – ОШ „Васа Живковић“

Миљана Романов – Гимназија „Урош Предић“

СПОРТСКЕ ИГРЕ -5 медаља:

БАСКЕТ 3x3:

СРЕБРНА МЕДАЉА – ученице Медицинске школе „Стевица Јовановић“ 

КОШАРКА:

БРОНЗАНА МЕДАЉА – ученици ОШ „Стевица Јовановић“

ОДБОЈКА:

ЗЛАТНА МЕДАЉА: ученици ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Старчево

РУКОМЕТ:

БРОНЗАНЕ МЕДАЉЕ – ученице ОШ „Гоце Делчев“ Јабука

                                        ученице ТШ „23. Мај“

РЕВИЈАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ – СРЕБРНА МЕДАЉА у екипном пласману:

Аљоша Каначки – ОШ „Стевица Јовановић“

Лука Мишковић – ОШ „Ј.Ј.Змај“

Алекса Опачић – ОШ „Стевица Јовановић“

Сара Смућа – ОШ „Ј.Ј.ЗМај“

Ања Радмановић – ОШ „Ј. Ј. Змај“

Калина Милчић – ОШ „Стевица Јовановић“

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

10 − 1 =